Pierwsza przygoda z Windows Form Application VS 2010

Zaczynając swoją przygodę z Windows Form Application ze studia Visual Studio 2010, naszy pierwszym programem typu “Hello World” będzie zwykłe okienko, które po stworzeniu aplikacji (File -> New -> Project -> Visual C++ -> CLR -> Windows Forms Application), jest tworzone domyślnie. Świetnie! Mamy już gotowy szablon, nic tylko pozostaje skompilować i uruchomić, jeszcze nie naszą pierwszą aplikację konsolową. Upps! I tu niemiła niespodzianka, w pierwszej przygodzie z tym narzędziem Microsoftu, nie możemy skompilować naszego projektu, ale dlaczego? Nasze IDE podpowiada nam takim komunikatem:

error MSB8009: .NET Framework 2.0/3.0/3.5 target the v90 platform toolset. Please make sure that Visual Studio 2008 is installed on the machine.

Od razu nasuwa nam się pytanie: “Dlaczego VS 2010 wymaga instalacji VS 2008?” Bezsens! Być może dzieje się tak, ponieważ nie mamy jeszcze zainstalowanego RTM (ready to market) oprogramowania. Ale spokojnie poradzimy sobie  i z takim problemem, wystarczy jedynie trochę namieszać w opcjach:

Solution Explorer > Right-Click your Project > Properties > Configuration Properties > General:

General > Platform Toolset:

Zmieć “Platform Toolset ” z v90 na v100

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s